Riatdhesohen 160 shqiptarë nga Gjermania, Franca dhe Anglia

Publikuar tek: aktualitet, më 21:03 13-12-2017 Riatdhesohen 160 shqiptarë nga Gjermania, Franca dhe Anglia

160 shtetas shqiptarë janë kthyer sot në Aeroportin e Rinasit, pasi iu mohua azili në shtete si Anglia, Franca dhe Gjermania.

Sipas njoftimit bëhet me dije se:

Gjatë mbasdites së sotme, në aeroportin e Rinasit janë kthyer me tre avionë të posaçm, 160 shtetas, të cilët kishin abuzuar me kërkësa për azil nga këta:

69 shtetas shqiptarë të deportuar nga Gjermania ,

31 shtetas janë kthyer nga Franca,

Si dhe 60 shtetas nga Anglia.

Vetëm gjatë tre muajëve të fundit  janë riatdhesuar 2559 shtetas shqiptarë të kthyer nga shtete si Franca, Belgjika, Gjermania,  Anglia, Italia dhe Greqia, ku 1063 shtetas kanë kërkuar azil dhe 1496 shtetas kanë shkelur afatet e qëndrimit në hapsirën Schengen.

Policia e Shtetit do  vazhdojë në përputhje të plotë me detyrat që i ngarkon ligji për Policinë e Shtetit, të rrisë dhe të kontrollojë masat e kalimit të shtetasve shqiptarë në të gjitha pikat e kufirit në Republikën e Shqipërisë.

Asnjë shans për të fituar azil në vendet e BE-së, mos shpërdoroni para dhe kohë!

Respektoni rregullat e lëvizjes dhe afatet e qëndrimit në hapsirën Schengen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016505002975464
array(1) { ["section"]=> string(65) "riatdhesohen-160-shqiptare-nga-gjermania-franca-dhe-anglia-102982" }