Riatdhesohen 50 shqiptarë, në përbërje të eskortës një mjek dhe një psikolog

Publikuar tek: aktualitet, më 17:23 28-05-2015 Riatdhesohen 50 shqiptarë, në përbërje të eskortës një mjek dhe një psikolog

Janë kthyer nga Franca në Shqipëri 50 shtetas shqiptarë të cilët kanë shkelur rregullat e qëndrimit në Zonën Shengen.

Ata mbërritën para pak minutash në Rinas nëpërmjet një fluturimi riatdhesimi të përbashkët me charter, organizuar nga  autoritetet Franceze dhe agjensia Frontex. Në bordin e avionit ishte  dhe një përfaqësues i Avokatit të Popullit me qëllim monitorimin e respektimit të të drejtave të shtetasve që  u riatdhesuan si dhe  në përbërje të eskortës kishte dhe një mjek e një psikolog.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata e Apelit “rrëzon” pallatet te diga e liqenit
Killeri italian mbërriti në Tiranë 8 orë para ekzekutimit, nipat e Lufit: Morëm hak për xhaxhain »
Article Logic
Execution time: 0.012331008911133
array(1) { ["section"]=> string(81) "riatdhesohen-50-shqiptare-ne-perberje-te-eskortes-nje-mjek-dhe-nje-psikolog-12175" }