Rifillimi i aktivitetit, kamarierët e restorantit në Ulëz të mbrojtur si infermierët e Infektivit (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:46 01-06-2020 Rifillimi i aktivitetit, kamarierët e restorantit në Ulëz të mbrojtur si infermierët e Infektivit (FOTO) Kamarieri ne restorant Shpani, i mbrojtur si infermieret te Infektivi

Data 18 maj solli edhe rifillimin e aktiviteteve për baret dhe restorantet, pas më shumë se dy muajsh të mbyllur, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi.

Disa bare dhe restorante vendosën të hapen menjëherëm duke respektuar rregullat e protokollit të Ministrisë së Shëndetësisë, ndërsa disa të tjerë vendosën të prisnin edhe pak, deri sa gjendja të normalizohej më shumë.

Restorant Shpani ka rifilluar ditën e sotme aktivitetin, duke marrë të gjitha masat e nevojshme për të ruajtur stafin dhe klientët, masa që mbase mund të duken të ekzagjeruara, pasi kamarierët kanë marrë masa mbrojtëse sikur të jenë infermierë te Infektivi.

Ky restorant në Ulëz ofron një pamje të mrekullueshme për klientët, ndërsa masat e marra nga restoranti e bëjn edhe më të sigurt qëndrimin atje.


101509520_980090142427847_7238706823769882624_n.jpg101594426_316176982705226_4128515593630384128_n.jpg101369412_253346676094458_178682308939743232_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092720985412598
array(1) { ["section"]=> string(108) "rifillimi-i-aktivitetit-kamarieret-e-restorantit-ne-ulez-te-mbrojtur-si-infermieret-e-infektivit-foto-208606" }