Rifillon bora në Korçë, qyteti shtron vellon e bardhë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:09 08-02-2015 Rifillon bora në Korçë, qyteti shtron vellon e bardhë Bora duke shtruar ne Korçë

Rifillojnë rreshjet e dëborës në Korçë. Vetë qytetarët korçarë kanë hedhur edhe fotot e para ku duket se bora ka nisur ngadalë dhe shtruar. Qyteti, ka marrë një pamje tjetër në mbrëmje. Ndërkohë që priten të ulen temperaturat edhe në ditët në vijim, jo vetëm për qytetin e Korçës, por edhe në zonat e tjera të vendit.

Kjo është e treta herë që në Korçë rifillon një deborë e tillë, ndërkohë që në deborën e saj, pati edhe bllokim të rrugës nacionale. Qeveria madje kërkoi përgjegjësitë tek autoritetet rrugore që duhet të mirëmbanin rrugën, ashtu sikurse edhe tek firmat private. Pati edhe procedime penale për shpërdorim detyre. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006619930267334
array(1) { ["section"]=> string(57) "rifillon-bora-ne-korce-qyteti-shtron-vellon-e-bardhe-2742" }