Rihapet ura që të çon në ishullin e Zvërnecit

Publikuar tek: kulture-art, më 16:07 14-08-2017 Rihapet ura që të çon në ishullin e Zvërnecit

Ura e drunjtë që të çon në ishullin e Zvërnecit, pas një rikonstruksioni total është hapur për viziorët që duan të shkojnë në ishullin e vogël pranë qytetit të Vlorës.

Edhe pas rikonstruksionit Ura e Zvërnecit pak a shumë ka ruajtur të njëjtën strukturë me pamjen e vjetër.

Në ishullin e Zvërnecit turistët kanë mundësi të vizitojnë manastirin shekullor dhe varrin monumental të Marigo Posio vajza që qëndisi flamurin kombëtar për ditën e Pavarsisë.

Screenshot_4.jpg

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.24834394454956
array(1) { ["section"]=> string(51) "rihapet-ura-qe-te-con-ne-ishullin-e-zvernecit-89078" }