Rikandidimi i Veliajt, Kodheli: Puna e tij për Tiranën flet vetë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:39 22-01-2019 Rikandidimi i Veliajt, Kodheli: Puna e tij për Tiranën flet vetë Ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli e ftuar në emision

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, e ftuar në emisionin ’45 minuta’, është shprehur se qytetarët e Tiranës e kanë shumë të thjeshtë se për kë do të votojnë në zgjedhjet e 30 qershorit, pasi ata e kanë aktualisht një kryetar Bashkie aktiv dhe punëtor si Erion Veliaj.

Sipas saj Veliaj e meriton plotësisht një mandat të dytë pasi ka punuar për Tiranën dhe qytetarët i shikojnë me sytë e tyre ndryshimet.

Një qytetar i Tiranës e ka më të thjeshtë Tiranën se e ka kryetarin. Vendimmarrja nuk është e Mimit por e kryesisë së PS. Por qytetari i Tiranës e ka të thjeshtë sepse e sheh Erjonin çdo ditë duke bërë punë. Që do të thotë se e ka më të thjeshtë. Erioni është një zgjedhje e PS për Tiranën. Puna flet vetë, është atje dhe shihet përditë. Qyteti im i dashur ndryshon përditë”,- ka thënë në emision ish ministrja Kodheli në Report Tv.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryesia e PD, Topalli shpërthen ndaj Bashës: Është ‘no face, no name, no voice’. Pret pazarin e radhës
Rama mbërrin në Presidencë, pritet të betohet si Ministër i Jashtëm (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011776924133301
array(1) { ["section"]=> string(69) "rikandidimi-i-veliajt-kodheli-puna-e-tij-per-tiranen-flet-vete-149884" }