Rikonstruktohet stacioni i trenit në Kashar

Publikuar tek: aktualitet, më 14:25 26-05-2015 Rikonstruktohet stacioni i trenit në Kashar

Është rikonstruktuar stacioni i Trenit në Kashar. Tashmë udhëtarët do mund të përdorin këtë linjë me oraret  sipas tabelës së mëposhtme. Qytetarët do mund të udhëtojnë drejt stacionit të trenit me autobus, blieta e të cilit kushton 30 lekë, ndërsa bileta me tren e linjës Kashar-Durrës kushton 70 lekë. Pra, tashmë udhëtimi nga Tirana drejt Durrësit do të kushtojë vetëm 100 lekë.

 

 

ORARI  I  TRENAVE
(Ne zbatim prej dates 27 Maj 2015)
 
Treni Nisje Mbritje   Treni Nisje Mbritje
DURRES →  KASHAR   KASHAR →  DURRES
1 6:20 7:00   1 6:10 6:53
2 8:20 9:02   2 7:20 8:02
3 10:10 10:52   3 9:15 9:58
4 12:00 12:42   4 13:15 13:59
5 15:30 16:12   5 14:20 15:02
6 16:50 17:32   6 16:40 17:22
7 18:00 18:42   7 19:00 19:42
 
  DURRES →  ELBASAN     ELBASAN →  DURRES
1 7:20 10:06   1 5:15 8:00
2 15:15 18:02   2 13:50 16:36
 
   DURRES →  LIBRAZHD     LIBRAZHD →  DURRES
1 7:20 11:00   1 13:00 16:36
 
  DURRES →  SHKODER     SHKODER →  DURRES
1 13:00 16:45   1 5:30 9:20
 
  DURRES →  VLORE     VLORE →  DURRES
1 14:10 19:00   1 5:00 9:45
 
Shenim: Levizja e udhetareve nga st.Kashar ne Tirane (qender) dhe
anasjelltas do te behet me autobuz,sipas orarit te nisjes dhe mberritjes 
se trenave ne stacionin Kashar.
ORARI  I  TRENAVE
(Ne zbatim prej  dates 27 Maj 2015)
             
Treni Nisje Mbritje   Treni Nisje Mbritje
KASHAR →  DURRES   DURRES →  KASHAR
1 6:10 6:53   1 6:20 7:00
2 7:20 8:02   2 8:20 9:02
3 9:15 9:58   3 10:10 10:52
4 13:15 13:59   4 12:00 12:42
5 14:20 15:02   5 15:30 16:12
6 16:40 17:22   6 16:50 17:32
7 19:00 19:42   7 18:00 18:42
 
   KASHAR →  ELBASAN     ELBASAN →  KASHAR
1 6:10 10:06   1 5:15 9:02
2 14:20 18:02   2 13:50 17:32
 
   KASHAR →  LIBRAZHD     LIBRAZHD →  KASHAR
1 6:10 11:00   1 13:00 17:32
 
  KASHAR →  VLORE     VLORE →  KASHAR
1 13:15 19:00   1 5:00 10:52
 
  KASHAR →  SHKODER     SHKODER →  KASHAR
1 13:15 16:45   1 5:30 9:02
         
Shenim: Levizja e udhetareve nga st.Kashar ne Tirane (qender) dhe
anasjelltas do te behet me autobuz,sipas orarit te nisjes dhe mberritjes 
se trenave ne stacionin Kashar.
             

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tom Doshi: Prokuroria të hapë çështje penale për Brahon, Voltanës në Shkodër i uroj fitore
Fushata e ISP për pjesëmarrjen: Pse Voton? Gjërat janë mirë kështu si janë! »
Article Logic
Execution time: 0.016062021255493
array(1) { ["section"]=> string(49) "rikonstruktohet-stacioni-i-trenit-ne-kashar-12010" }