Rikthehen emocionet e përballjes Serbi-Shqipëri, këtë herë dueli shkon në Rusi

Publikuar tek: sport, më 21:31 01-12-2017 Rikthehen emocionet e përballjes Serbi-Shqipëri, këtë herë dueli shkon në Rusi

Ditën e sotme në Moskë, u hodhi shorti i grupeve të Botërorit "Rusi 2018".

Kombëtarja e Zvicrës, ku luajnë dhe disa lojtarë me origjinë shqiptare, do të jetë pjesë e Grupit E, me Brazilin, Serbinë dhe Kosta Rikën.

Futbollisti Xherdan Shaqiri ka reaguar në lidhje me grupin e botërorit në rrjetet sociale, ku është shprehur i kënaqur.

Por, për shumë tifozë shqiptarë, ndeshja e Zvicrës, ka rikthyer ethet e sfidës së para tre viteve mes Serbisë dhe Shqipërisë.

Shumë tifozë kanë komentuar te fotoja e Shaqirit, ku i kanë kërkuar atij që skuadra të fitojë me patjetër kundër Serbisë, për shkak të historisë dhe marrëdhënies midis serbëve dhe shqiptarëve.

24273140_1762953783716659_318042978_n.png

24272994_1762953773716660_706899567_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070469379425049
array(1) { ["section"]=> string(84) "rikthehen-emocionet-e-perballjes-serbi-shqiperi-kete-here-dueli-shkon-ne-rusi-101585" }