Rikthehen maskat në rrugë, një grup grabitësish vjedhin makinat në Fushë-Krujë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:58 08-04-2015 Rikthehen maskat në rrugë, një grup grabitësish vjedhin makinat në Fushë-Krujë

Janë rikthyer maskat në rrugët e vendit. Një grup grabitësish të armatosur, që sipas dëshmive të vetë drejtuesve të automjeteve kanë qenë të përbërë prej 4 personash, kanë grabitur disa makina në aksin rrugor Fushë Krujë-Krujë.

Drejtuesit e automjeteve kanë qenë të tmerruar nga kërcënimi i grabitësve dhe menjëherë u kanë dhënë çfarë kanë kërkuar, para, ora dhe telefona.

Katër grabitësit me maska në fytyrë e pistoleta fillimisht kanë grabitur 2 makina e më pas kanë grabitur një të tretë me targa AA332 LE. Drejtuesit të automjetit I kanë marrë 15 mijë lekë, një orë dore dhe një celular.

Policia është duke hetuar për ngjarjen dhe zbulimin e autorëve, të cilët kanë terrorizuar drejtuesit e automjeteve që lëviznin në orët e para të mëngjesit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthimi në Marinzë/ Ministria e Industrisë pezullim të pjesshëm të veprimtarisë së Bankers
‘’Punëtorët’’ shqiptarë shisnin kokainë me çakmak, arrestohen në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.013127088546753
array(1) { ["section"]=> string(82) "rikthehen-maskat-ne-rruge-nje-grup-grabitesish-vjedhin-makinat-ne-fushe-kruje-8097" }