Rikthehen rrëbeshët e shiut, nesër këto zona të Shqipërisë të marrin masa

Publikuar tek: aktualitet, më 17:02 07-09-2017 Rikthehen rrëbeshët e shiut, nesër këto zona të Shqipërisë të marrin masa

Dita e premte do të sjelllë rreshje të lehta shiu në disa zonë të vendit. Reshjet do të jenë dukshëm në zonat veriore dhe qendrore gjatë pjesës më të madhe të ditës. Ndërsa gjatë pasdites shira do të ketë edhe në zonat juglindore.

 

Të premten sipas meteoalb vijon dominimi i kthjellimeve dhe vranesirave te shpeshta në pjesën më të madhe të vendit, më të dukshme në zonat veriore - qendrore duke rrezikuar shira të dobët. Pasditja mbetet me vranësira e shira të dobët në Veri - Qendër por edhe rrebeshe afatshkurtra shiu në zonat juglindore.

Zonat jugore paraqiten kryesisht me vranësira. Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehtë gjatë mëngjesit por mbeten thuajse konstante vlerat e mesdites.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, përplasen 3 makina
Zbardhet data e fillimit të universiteteve, këto janë afatet për t'u regjistruar në shkollën e lartë »
Article Logic
Execution time: 0.012938022613525
array(1) { ["section"]=> string(78) "rikthehen-rrebeshet-e-shiut-neser-keto-zona-te-shqiperise-te-marrin-masa-91506" }