Rikthehen zhurmat e mistershme në qiellin e Holandës dhe Anglisë (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:06 15-01-2016 Rikthehen zhurmat e mistershme në qiellin e Holandës dhe Anglisë (Video)

Prej disa ditësh qytetarë nga Holanda, Britania e Madhe, Maroku dhe vende të tjera, kanë postuar dhjetëra video në internet ku pretendojnë se kanë kapur zhurma të mistershme që vijnë ngja qielli.

“Trumpetat e qiellot”, bënë bujë rreth një vit më parë kur u raportuan se ishin dëgjuar në qindra vende të ndryshme, nga Rusia deri në SHBA dhe Kinë, por tashmë qytetarë pretendojnë se i kanë dëgjuar ato sërish.

 

Sipas konspiracionistëve zhurmat shkaktohen nga projekte sekrese globale të tilla si HAARP, që përveç monitroimit të motit, supozohet se ka edhe qëllimin djallëzor të kontrollimit dhe modifikimit të klimës.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “El Chapo” tentoi të blente klubin e Premier Ligës
Arrestohen 5 shqiptarë në Madrid, vodhën mbi 50 vila luksoze »
Article Logic
Execution time: 0.011214971542358
array(1) { ["section"]=> string(76) "rikthehen-zhurmat-e-mistershme-ne-qiellin-e-holandes-dhe-anglise-video-30095" }