Rikthehet artisti i madh Reshat Arbana, zbuloni skenën ku do të ngjitet së shpejti

Publikuar tek: kulture-art, më 15:03 30-10-2017 Rikthehet artisti i madh Reshat Arbana, zbuloni skenën ku do të ngjitet së shpejti

Një vepër brilante e autorit francez Florian Zeller do të vihet në skenën e Teatrit Skampa të Elbasanit.

Vepra titullohet “Babai” dhe protagonist do të jetë aktori i madh Reshat Arbana.

Regjistori Spiro Duni ka zgjedhur tashmë kastin e aktorëve që do të bëjnë pjesë në këtë shfaqje, shkruan elbasaninews.

Ata janë: Flaura Kureta, Hysen Mullajonuzi, Mario Elezi dhe Elia Zaharia Zogu.

Provat janë pranë përfundimit të tyre dhe vepra do të vihet në skenë së shpejti për publikun artdashës në qytetin e Elbasanit dhe jo vetëm.

 

22861476_2002372476670785_610830975946422600_o-696x696.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025912046432495
array(1) { ["section"]=> string(87) "rikthehet-artisti-i-madh-reshat-arbana-zbuloni-skenen-ku-do-te-ngjitet-se-shpejti-97724" }