Rikthehet ‘Balena Blu’,13 vjeçarja vret veten me pushkën e të atit

Publikuar tek: bota, më 21:18 30-01-2019 Rikthehet ‘Balena Blu’,13 vjeçarja vret veten me pushkën e të atit

Duke nisur nga viti 2015 ‘Balena Blu’ është kthyer një ndër lojërat më të pëlqyera të adoleshentëve.

Mirëpo, janë shkaktuar dhe shumë incidente.

Së fundmi,  një 13 vjeçare nga Turqia ka kryer vetvrasje. Emine Karadag ka vrarë veten me pushkën e babait të saj pasi luajti lojën online “Balena blu”, që nxitë njerëzit për vetëvrasje.

Ajo ka lënë vizatimet që ka kryer rreth kësaj loje, dhe listën prej 25 gjërave që ka bërë para se të vëtëvritej.

Në fund, ka lënë dhe një letër për familjarët e saj.

9179948-6648859-image-m-133_1548858226860.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010824918746948
array(1) { ["section"]=> string(71) "rikthehet-balena-blu-13-vjecarja-vret-veten-me-pushken-e-te-atit-150954" }