Rikthehet derbi i kryeqytetit në volejboll, do të luhet në 1 tetor

Publikuar tek: sport, më 07:34 10-09-2016 Rikthehet derbi i kryeqytetit në volejboll, do të luhet në 1 tetor

Derbi Tirana-Partizani në volejboll për meshkuj do të luhet në datën 1 tetor. Ditën e djeshme u hedh shorti për kampionatin dhe Kupën për sezonin 2016-2017.

Takimi që do të ngrejë siparin është pikërisht derbi i kryeqytetit. Risia është pikërisht Partizani, i cili është rikthyer pas disa vitesh në kampionatin e volejbollit për meshkuj.

Për këtë edicion të ri, nuk janë regjistruar Dinamo dhe Flamurtari për probleme financiare. Gjithashtu është përcaktuar edhe kalendari për ndeshjet e Kupës, ku nga data 9 deri në 10 dhjetor do të luhen ndeshjet e femrave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025516033172607
array(1) { ["section"]=> string(71) "rikthehet-derbi-i-kryeqytetit-ne-volejboll-do-te-luhet-ne-1-tetor-52485" }