Rikthehet dhuna në futbollin shqiptar, administratori i klubit pështyn dhe dhunon gjyqtarin

Publikuar tek: sport, më 19:29 07-11-2015

Skenat e dhunës janë rikthyer sërish në futbollin shqiptar, kësaj here në ndeshjen e Kategorisë së parë mes Sopotit dhe Luftëtari.

Ndeshja ka përfunduar në favor të gjirokastritëve me rezultatin 0-1 dhe për këtë drejtuesit dhe tifozët e Sopotit kanë akuzuar gjyqtarin e ndeshjes dhe jo skuadrën e tyre.

Pas përfundimit të ndeshjes, administratori i klubit, Iridon Bahiti ka pështyrë dhe ka dhunuar gjyqtarin Sokol Çekaj. Ndonëse, efektivët e policisë kanë ndërhyrë për të mbrojtur gjyqtarët, sërish ata nuk i kanë shpëtuar dhunës, pasi në fushë dhe dhomat e zhveshjes janë futur edhe persona të tjerë.

Lexo edhe: Personi që dhunoi gjyqtarin në ndeshjen Sopoti-Luftëtari, sekretar i deputetit Taulant Balla

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010774850845337
array(1) { ["section"]=> string(96) "rikthehet-dhuna-ne-futbollin-shqiptar-administratori-i-klubit-peshtyn-dhe-dhunon-gjyqtarin-24909" }