Rikthehet ‘famëkeqi’ Vladimir Gjuta që ‘hodhi’ në erë farmacinë e babait të Tahirit, godet me çekiç kushëririn

Publikuar tek: aktualitet, më 16:08 22-01-2020 Rikthehet ‘famëkeqi’ Vladimir Gjuta që ‘hodhi’ në erë farmacinë e babait të Tahirit, godet me çekiç kushëririn

Ridel në skenën e krimeve ‘famëkeqi’ Vladimir Gjuta.

I arrestuar dhe i akuzuar për vendosjen e një sasie eksplozivi në farmacinë e babait të ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, Vladimir Gjuta ka rënë sërish në pranga.

Ka qenë kushëriri i tij ai që e ka akuzuar Gjutën për dhunë, pasi është goditur me çekiç nga kushëriri i tij.

Nga goditjet i janë thyer disa dhëmbë si dhe një sy e ka të dëmtuar.

Pas denoncimit policia është vënë në lëvizje dhe  ka arrestuar Gjutën.

Kujtojmë se Vladimir Gjuta u arrestua edhe në vitin 2015 së bashku me Ernest Gjutën dhe Baftjar Brukën, si të akuzuar për vendosjen e tritolit në farmacinë e babait të Saimir Tahirit.

Në vitin 2016 ai u arrestua përsëri, pasi këtë herë kishtë dhunuar babanë e tij. Çështja ndaj Gjutës është pushuar nga prokurorët Besnik Muçi dhe Edvin Kondili "për mungesë provash".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072400569915771
array(1) { ["section"]=> string(112) "rikthehet-famekeqi-vladimir-gjuta-qe-hodhi-ne-ere-farmacine-e-babait-te-tahirit-godet-me-cekic-kusheririn-192841" }