Rikthehet “Grande Napoli”, Real Madrid tregon forcën në Qipro

Publikuar tek: sport, më 22:53 21-11-2017 Rikthehet “Grande Napoli”, Real Madrid tregon forcën në Qipro

Janë mbyllur ndeshjet e 5-ta të fazës së grupeve në Uefa Champions League për ditë e martë.

Në grupin E të dyja ndeshjet janë mbyllur në barazim, pasi Spartak Moscow ka barazuar 1 me 1 me Maribor, ndërsa Liverpooli dhe Sevilja janë ndarë me rezultatin 3 me 3.

Në grupin F kanë fituar pretendentët, Manchester City dhe Napoli. Në grupin tjetër, atë G Beshiktash dhe Porto janë ndarë në barazim, por turqit kanë siguruar kualifikimin, ndërsa Monako ka humbur përballë Salzburg që kërkon një vend në Europa League.

Grupi H ka treguar edhe një herë që Real Madrid është skuadra për t'u mundur, pasi blaugranat” fituan 6 me 0 në Qipro përballë Apoel. Ndërsa kryesfida e mbrëmjes mes Borussia Dortmund dhe Tottenham Hotspur është mbyllur me fitoren e anglezve.

Më poshtë rezultatet e plota:

Spartak Moscow 1 - 1 Maribor

Sevilla 3 - 3 Liverpool

Manchester City 1 - 0 Feyenoord

SSC Napoli 3 - 0 Shakhtar Donetsk

Besiktas 1 - 1 FC Porto

Monaco 1 - 4 RasenBallsport Leipzig

APOEL Nicosia 0 - 6 Real Madrid

Borussia Dortmund 1 - 2 Tottenham Hotspur

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.079876899719238
array(1) { ["section"]=> string(65) "rikthehet-grande-napoli-real-madrid-tregon-forcen-ne-qipro-100419" }