“Rikthehet” ISIS, kërcënon me sulme terroriste Spanjën

Publikuar tek: bota, më 22:37 24-08-2017 “Rikthehet” ISIS, kërcënon me sulme terroriste Spanjën

Pas sulmeve të disa ditëve më parë në Barcelonë, Organizata terroriste (ISIS) ka kërcënuar Spanjën me sulme të reja.

Në kërcënimin e asj ISIS thotë se qytetarët e Spanjës duhet të presin më shumë skena si ato në Barcelonë, ku u vranë 15 persona dhe mbi 120 të tjerë u plagosën.

Këto kërcenime të reja të ekstermistëve të ISIS kanë ardhur përmes një mesazhi, ku kanë bërë të ditur se nuk do ta lënë të qetë popullin spanjoll nëse qeveria e Madridit vazhdon të luftojë kundër tyre, raporton gazeta spanjolle “El Pais”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rriten masat antiterror në “San Siro”, stadiumi nën survejim të rreptë
Bleu rastësisht biletën në pikën e karburantit, 53-vjeçarja fiton shumën marramendëse »
Article Logic
Execution time: 0.010686874389648
array(1) { ["section"]=> string(57) "rikthehet-isis-kercenon-me-sulme-terroriste-spanjen-90114" }