Rikthehet lufta e ashpër në Ukrainën Lindore

Publikuar tek: bota, më 21:58 14-10-2016 Rikthehet lufta e ashpër në Ukrainën Lindore

Luftimet mes forcave vullnetare ukrainase dhe rebelëve pro-rusë në Urakinën Lindore janë ndezur sërish gjatë ditëve të fundit.

Sipas mediave të huaja gjatë ditës sëotme forcat kundërshtare kanë shkëmbyer zjarr në qytezën Marinka pranë Donteskut.  Pavarësisht marrëveshjeve të shumta të nënshkruara për t’i dhënë fund konflitit, gjatë javës së fundit rebelët rusë kanë kryer 44 sulme me artileri të rëndë drejt pozicioneve të forcave qeveritare, të cilët kanë mundur të shmangin viktimat në rradhët e tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024466037750244
array(1) { ["section"]=> string(50) "rikthehet-lufta-e-ashper-ne-ukrainen-lindore-56229" }