Rikthehet në mbrëmje Liga e Kampionëve: Napoli ëndërron fazën tjetër, Arsenali luan gjithçka

Publikuar tek: sport, më 13:03 07-03-2017 Rikthehet në mbrëmje Liga e Kampionëve: Napoli ëndërron fazën tjetër, Arsenali luan gjithçka

Sot në mbrëmje rikthehet magjia e futbollit europian me ndeshjet e Ligës së Kampionëve.

Takimet e sotme do të luhen në kuadër të finales së 1/8 në raundin e dytë.

Kujtojmë që takimet e para kanë përfunduar me fitore të Real Maadid dhe Bayern Munchen.

Los Blancos mposhtën në shtëpi Napolin me rezultatin 3-1, ndërsa bavarezët "shkatërruan" Arsenalin me rezultatin  5-1.

Sot, napolitanët do të kërkojnë fitoren për të ëndërruar fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, por në takimin tjetër, topçinjtë e drejtuar nga Arsen Ëenger do të luajnë gjithçka për të kënaqur tifozerinë.

Formacionet:

Napoli-Real Madrid

ar1_copy.jpg

Arsenal-Bayern Munchen

 

ar.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03103494644165
array(1) { ["section"]=> string(96) "rikthehet-ne-mbremje-liga-e-kampioneve-napoli-enderron-fazen-tjeter-arsenali-luan-gjithcka-71062" }