Rikthehet nota mesatare për t'u futur në universitet

Publikuar tek: aktualitet, më 07:03 26-05-2015 Rikthehet nota mesatare për t'u futur në universitet

Maturantët garues për në universitete për vitin e ardhshëm akademik, 2016-2017 do të kenë kriter kryesor notën mesatare që do të përcaktohet nga qeveria.

Lajmi është konfirmuar nga ministrja  Arsimit dhe Sporteve , Lindita Nikkolla gjatë  prezantimit të ligjit për arsimin e Lartë në Komisionin  e Edukimit.

Kjo sipas ministres  Nikollës do të bëhet duke vendosur notë mesatare të ndryshme  për programe të caktuara, bazuar në cilësinë e studentëve  që duan të zgjedhin.

Ndërkohë 40 institucione të arsimit të lartë publik e privat kanë hyrë në filtrin e akreditimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjoana Hila që u arrestua për vrasjen e gjyshes donte të bëhej deputete, në listë në zgjedhjet e 2013
Asgjesohen 5255 bimë narkotike, kultivuesi kapet me dy armë zjarri në banesë »
Article Logic
Execution time: 0.012450933456421
array(1) { ["section"]=> string(58) "rikthehet-nota-mesatare-per-t-u-futur-ne-universitet-11964" }