Rikthehet “Scarface”, Hollywood do të ribëjë filmin e famshëm

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:53 19-03-2015 Rikthehet “Scarface”, Hollywood do të ribëjë filmin e famshëm

Sipas “Hollywood Reporter”, filmi klasik i viteve 80’ Scarface, po ribëhet për kohët modern, por kësaj radhe në Los Angeles dhe jo në Miami.

Filmi do te drejtohet nga regjizori i vlerësuar Pablo Larrain nga Kili, dhe do të jetë filmi i tij i parë në Amerikë. Ende nuk dihet se kush do të jetë kasta e aktorëve që do të luajnë në filëm, por e sigurt është se filmi Scarface me protagonist një emigrant i cili ngrihet në fuqi dhe bëhet mbreti i drogës, do të ribëhet. Por fansa të shumtë janë shprehur se mezi presin ta shohin këtë filëm pavarësisht se mendojnë që produksioni i ri nuk do të mund ta eklipsojë dot realizimin e vjetër me protagonist Al Paçinon në rolin e Toni Montatas.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012532949447632
array(1) { ["section"]=> string(63) "rikthehet-scarface-hollywood-do-te-ribeje-filmin-e-famshem-6357" }