Rikthehet Silvio Berlusconi, 78 fotografi në 5 ditë

Publikuar tek: bota, më 16:50 25-05-2015 Rikthehet Silvio Berlusconi, 78 fotografi në 5 ditë

Ai është kthyer! Javën e kaluar, Silvio Berlusconi bëri debutimin e tij në Instagram. Që atëherë, ai dhe këshilltarët e tij për mediat kanë marrë përsipër  përditësimin e imkazheve të ish-kryeministrit italian me një energji gati të pafre.

Ata arritën të postonin 78 fotografi në pesë ditë (disa prej tyre të filtruara me dinakëri) dhe çuan numrin në 21,500 ndjekës. Fotot tregojnë Silvio Berlusconin në mitingje, Silvio Berluskonin me aromatikë, me të dashurën e tij 29-vjeçare, Francesca Pascale; Silvio Berluskoni me qenin e ij, Dudu dhe Silvio Berluskoni në punë në tryezën e tij në shtëpi, ose punët e shtetit. Ndoshta diçka të bëjë me partinë e tij, bizneset e tij ose AC Milan.

Arsyeja për këtë stuhi të aktivitetit nuk është e vështirë për t’u gjetur: të dielën, zgjedhjet duhet të mbahen në shtatë nga 20 rajonet e Italisë. Kjo do të jetë prova e parë e madhe e opinionit publik për Berluskonin  dhe partinë e tij  Forza Italia pasi ai u kthye në politikën aktive në muajin mars. Kjo pasi përfundoi 10 muaj shërbim të komunitetit në një shtëpi për pacientët , pas dënimit për mashtrim tatimor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099101066589355
array(1) { ["section"]=> string(56) "rikthehet-silvio-berlusconi-78-fotografi-ne-5-dite-11941" }