Rikthimi i vizave me BE, Mesila Doda i drejtohet Ramës: Shko ulu dhe zgjidh hallin e bashkombasve të tu

Publikuar tek: politike, më 18:53 26-08-2017 Rikthimi i vizave me BE, Mesila Doda i drejtohet Ramës: Shko ulu dhe zgjidh hallin e bashkombasve të tu

Çështja e rikthimit të regjimit të vizave për shqiptarët në vendet e Bashkimit Europian, është bërë një temë debati në ditët e fundit.

Në këtë debat është përfshirë edhe deputetja e PDIU, Mesila Doda. Në një status në rrjetet sociale, Doda e cilëson si një nga problemet më të mëdha të vendit aktualisht këtë çështje.

Ajo shton se heqja e vizave me BE ishte hapi më i rëndësishëm i Shqipërisë në këto 27 vjet demokraci.

Më tej funskionarja e lartë e Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, i kërkon kryeministrit Rama që ta marrë me seriozitet këtë çështje dhe të lërë pas propagandën dhe arrogancën.

Më poshtë statusi i plotë i Mesila Dodës:

Po e refuzoi ky, a pyesin ata???

Ne vend qe te na thone se cilat jane hapat qe do ndermerren per te mos u rikthyer rregjimi i vizave me Shqiperine, po vazhdohet me kokfortesi e karshillek, mohimi i nje problematike qe rrezikon te ktheje mbrapsht procesin me te rendesishem te ketyre 27 viteve, liberalizimin e vizave.

Mos e refuzo z. Kryeminister, po shko e ulu e zgjidh hallin qe po i afrohet bashkombasve te tu, se europianet pyesin per refuzimin tend me pak se per atletet e tua...

Te dhane timonin, tani dilu ne krah e neutralizo realisht e pa arrogance, sulmin qe po afron mbi qytetaret e tu.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090751647949219
array(1) { ["section"]=> string(107) "rikthimi-i-vizave-me-be-mesila-doda-i-drejtohet-rames-shko-ulu-dhe-zgjidh-hallin-e-bashkombasve-te-tu-90269" }