Rikthimi i vizave, Topalli reagon ashpër: Lajm i zi, i forti nënqeshi kur paralajmërova në Parlament

Publikuar tek: politike, më 19:49 19-08-2017 Rikthimi i vizave, Topalli reagon ashpër: Lajm i zi, i forti nënqeshi kur paralajmërova në Parlament

Deputetja e PD dhe ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka reaguar në lidhje me lajmin se Holanda kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët.

Në postimin e saj  Topalli  shkruan  se ky është një lajm i zi, “Kur ne parlament kam paralajmeruar se rritja e krimit dhe trafiqeve te droges mund te rrezikoje levizjen e lire, i forti i Tiranes permes ministrit te tij te jashtem e perjashtoi me nenqeshje. 

Sot liria e levizjes eshte me e kercenuar, dhe kjo do ishte "colpo di grazia" per nje vend", shkruan ndër të tjera Topalli.

Postim i Plotë:

Policia Holandeze kerkon kthimin e vizave per shqiptaret.

Sot ne te gjitha mediat eshte shperndare lajmi i kerkeses se Policise Holandeze per kthim te vizave per shqiptaret.

Ky lajm vjen brenda nje muaji, kur Franca terhoqi vemendjen dhe thirri Ministrin e jashtem Shqiptar per te njejten ceshtje.

Kur ne parlament kam paralajmeruar se rritja e krimit dhe trafiqeve te droges mund te rrezikoje levizjen e lire, i forti i Tiranes permes ministrit te tij te jashtem e perjashtoi me nenqeshje.
Sot liria e levizjes eshte me e kercenuar, dhe kjo do ishte "colpo di grazia" per nje vend ne deshperim, ku 56% e popullsise duan te ikin, sepse nuk shohin perspektive ne token e tyre.
Heqja e vizave ishte nje nder arritjet me te medha te kohes. Ishte endrra e nje populli te izoluar ne dekada.
Lajmi per rrezikun e kthimit te regjimit te vizave eshte i zi.
Pergjegjesia per kete kercenim serioz ka pergjegjes vete PM Rama, qe ka hyre ne histori si i forti i Tiranes, qe drogen e beri politike ekonomike te tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025002956390381
array(1) { ["section"]=> string(103) "rikthimi-i-vizave-topalli-reagon-ashper-lajm-i-zi-i-forti-nenqeshi-kur-paralajmerova-ne-parlament-89583" }