'Rilindja e urren futbollin', Nënkryetari i LSI në mbështetje të klubeve të Superligës për bojkotin: Bëjnë ligje brenda natës për oligarkët, nuk kanë kohë për sportin

Publikuar tek: politike, më 20:39 20-09-2020 'Rilindja e urren futbollin', Nënkryetari i LSI në mbështetje të klubeve të Superligës për bojkotin: Bëjnë ligje brenda natës për oligarkët, nuk kanë kohë për sportin Petrit Vasili

Kategoria Superiore dhe futbolli në Shqipëri është ndalur sërish, këtë herë jo për shkak të pandemisë, por për shkak të bojkotit të klubeve.

Presidentët dhe Liga Profesioniste kanë vendosur të bojkotojë kampionatin deri në mometnin që Qeveria të plotësojë 4 kërkesat që janë paraqitur nga klubet. Lidhur me këtë bojkot ka reaguar edhe nënkryetari i partisë së LSI, Petrit Vasili.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vasili akuzon Qeverinë dhe Kryeministrin Rama që bën ligje brenda natës për oligarkët, ndërsa për sportin nuk ka kohë.

Postimi i Petrit Vasilit:

Rilindja e urren futbollin dhe nuk i ben pershtypje qe vetem ne Shqiperi nuk luhet futboll si ne asnje vend te Europes.

Rilindja ben ligje brenda nates per koncesionet miliardere te oligarkeve kurse per ndryshimet ligjore per sportin nuk ka kohe.

Rilindja brenda nates ndryshon Kushtetuten per votat ndersa ligjet per sportin nuk i ndryshon “dot”.

Mijra njerez te bote se futbollit shqiptare si lojtare, stafe traineresh dhe mijra punonjes te tjere ndihmes jane te bllokuar per shkak te nje kryeministri dhe nje qeverije, destruktive dhe te paafte qe vetem prishin gjithshka.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013158798217773
array(1) { ["section"]=> string(168) "rilindja-e-urren-futbollin-nenkryetari-i-lsi-ne-mbeshtetje-te-klubeve-te-superliges-per-bojkotin-bejne-ligje-brenda-nates-per-oligarket-nuk-kane-kohe-per-sportin-221047" }