Rindërtimi i godinës siç ishte atje ku ishte, Aleanca për Teatrin mbledh firma në Gjirokastër

Publikuar tek: kulture-art, më 20:24 04-06-2020 Rindërtimi i godinës siç ishte atje ku ishte, Aleanca për Teatrin mbledh firma në Gjirokastër

Ndalesa e rradhës e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit ka qenë Gjirokastra. 

Firmosja e peticionit u bë jashtë teatrit ''Zihni Sako'’. Mbledhja e firmave bëhet për rindërtimin e Teatrit Kombëtar, atje ku ishte dhe ashtu si ishte.

Në Gjirokastër kanë qënë dy vëllezërit Budina, aktori Neritan Liçaj dhe shumë artistë të tjerë, të cilët kanë bërë thirrjen e tyre për bashkim. 

Krahas firmëtarëve ishin edhe ish-deputeti Vangjel Tavo,dhe ish-kryebashkiakja Zamira Rami. Aktorët e tetarit ''Zihni Sako'' nuk ishin të pranishëm gjatë nënshkrimit të peticionit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092911720275879
array(1) { ["section"]=> string(99) "rindertimi-i-godines-sic-ishte-atje-ku-ishte-aleanca-per-teatrin-mbledh-firma-ne-gjirokaster-209069" }