Rinis çlirimi i hapësirave publike në Tiranë

Publikuar tek: politike, më 13:31 02-12-2015 Rinis çlirimi i hapësirave publike në Tiranë

Bashkia e Tiranës ka vijuar me prishjen e ndërtimeve abuzive pa leje midis hapësirave të pallateve në Tiranë.

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, ka thënë se duhet ndaluar ndërtimi pa kriter, pasi do të prishet çdo i tilllë që dëmton Tiranën. “Gjej shesh e bëj përshesh. Po prishim ndërtimet që zaptojnë sheshet përpara pallateve dhe kanalizimet”, shprehet Veliaj.

32se.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098178386688232
array(1) { ["section"]=> string(50) "rinis-clirimi-i-hapesirave-publike-ne-tirane-26780" }