Rinis punën pas një viti uzina e përpunimit të naftës në Ballsh

Publikuar tek: ekonomi, më 19:41 04-11-2016 Rinis punën pas një viti uzina e përpunimit të naftës në Ballsh

Uzina e përpunimit të naftës në Ballsh ka rinisur punën pas një viti nga falimentimi  i kompanisë, si pasojë e privatizimit të dështuar nga qeverisja e mëparshme.

 Mbyllja e fabrikës la pa punë me qindra persona. Kryeministri Rama dhe ministri i energjitikës Damian Gjiknuri inspektuan rafinerinë pasi ajo kaloi në një tjetër administrim. Filimi i punës në këtë fabrikë ka ndikim pozitiv në ekonominë e banorëve si dhe atë të shtetit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.200119972229
array(1) { ["section"]=> string(69) "rinis-punen-pas-nje-viti-uzina-e-perpunimit-te-naftes-ne-ballsh-58437" }