Rinumërimi i kutive në Lezhë, Kujtim Gjuzi: U thye një institucion partiak si KQZ, shpresoj që PS të mos ketë futur duart se...

Publikuar tek: politike, më 22:26 12-07-2019 Rinumërimi i kutive në Lezhë, Kujtim Gjuzi: U thye një institucion partiak si KQZ, shpresoj që PS të mos ketë futur duart se...

Deputeti Kujtim Gjuzi e konsideron fitore vendimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për hapjen e kutive të votimit në 11 qendra votimit, ditën e sotme.

'Konservatoret thane njohim shtetin dhe ja nje institucion partiak me ne fund thyhet pranon kerkesen e Partise Kombetare Konservatore Albania', Shkruan Gjuzi duke ju referuar rinumërimit të kutive të Lezhës sot në KQZ.

Partia Konservatore e Kujtim Gjuzit përfaqësohej në Lezhë në garën për bashki me ish-deputetin Eduard Ndocaj, i cili nuk mundi të fitonte përballë socialistit Pjerin Ndreu.

Më tej, Gjuszi shkruan se shpreson që Partia Socialiste mos të ketë futur duart në kuti gjatë kohes që ato mbaheshin në ruajtje.

'Hapen 11 kuti te votimeve ne zonen pilot ne Lezhe shpresojme qe Ps nuk ka futur duart ne kuti gjate mbajtjes ne ruajtje, pra kemi 107 vjet shtet por kemi patur 32 Kryeminstra te pa pergjegjeshem', shkruan Kujtim Gjuzi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025352001190186
array(1) { ["section"]=> string(128) "rinumerimi-i-kutive-ne-lezhe-kujtim-gjuzi-u-thye-nje-institucion-partiak-si-kqz-shpresoj-qe-ps-te-mos-kete-futur-duart-se-172029" }