Rinumërimi i votave në Kosovë, Limaj: E kemi kaluar pragun zgjedhor, NISMA pjesë e Parlamentit

Publikuar tek: rajon, më 22:54 08-11-2019 Rinumërimi i votave në Kosovë, Limaj: E kemi kaluar pragun zgjedhor, NISMA pjesë e Parlamentit Kreu i NISMA per Kosoven, Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka deklaruar se partia e tij së bashku me partnerët e saj në koalicion, Aleancën Kosova e Re(AKR) dhe Partinë e Drejtësisë (PD), e kanë kaluar pragun zgjedhor për të qenë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

‘Nëse në këtë vend respektohet ligji ne me ligj jemi pjesë e Parlamentit të Kosovës. Besoj në drejtësinë e vendit tim që do ta respektojë ligjin dhe jo ndërhyrjet nga jashtë. Ne po kërkojmë vetëm respektim të ligjshmërisë që institucionet e dala nga zgjedhjet të marrin kredibilitet’, ka deklaruar kreu i NISMA, Fatmir Limaj.

Sipas Limajt, përveç subjektit politik që ai përfaqëson, do të dëmtoheshin edhe 42 mijë qytetarë që e votuan NISMA-n nëse nuk zbatohet ligji zgjedhor. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.044203996658325
array(1) { ["section"]=> string(98) "rinumerimi-i-votave-ne-kosove-limaj-e-kemi-kaluar-pragun-zgjedhor-nisma-pjese-e-parlamentit-185213" }