Riselda Sejdia përplaset keq me Aulona Mustën pas statusit për Klaudia Pepën, i bën këtë pyetje

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:24 01-02-2016 Riselda Sejdia përplaset keq me Aulona Mustën pas statusit për Klaudia Pepën, i bën këtë pyetje

Riselda Sejdia i ka dedikuar një status Klaudia Pepës, balerinës shqiptare që po korr sukses jashtë kufijve.

Është gazetarja Aulona Musta ajo që shpërndan statusin e Riseldës duke pyetur ndjekësit dhe miqtë e saj sesi u duket. Por duket se këtu ka nisur e gjitha. Sipas asaj që shkruan bashkëshortja e Hajdin Sejdisë, Aulona Musta ka fshirë komentet të cilat mbronin doktoreshën dhe jo ato ku kjo e fundit shahej e ofendohej.

“Pse Aulona Musta? Pse? Më lejo ta kuptoj pse?
Pse e bëni me zorr RISELDËN "pseudopoeten",qendër të vëmendjes mediatike dhe pastaj e sulmoni nga pas..., pse???” e pyet Risleda Mustën.

Statusi i plotë i Riseldës
“Kujdes kjo nuk është poezi

Besiana Lilo, duket qartë nga komentet që ajo ka bërë se është thjesht një fanse e imja dhe më dërgon këto dy foto në inboxin tim, ku shihet qartë që Aulona Musta në profilin e saj ka bërë share postën time dedikuar Klaudia Pepës! Përveç kësaj ,Besiana më shpejgon se biseda e saj ku jam mbrojtur unë me anë të komenteve të saj ( midis komenteve të tjera negative)janë fshirë dhe më pas kjo si adresë është bër ban(block) Ndërkohë që shkoj vetë nëprofilin e Aulonës dhe vërtetoj që këto komente nuk janë më dhe për më tepër shikoj komente të pa fshira ku Riselda Sejdija shahet.

Poezia e Riseldës për Klaudia Pepën

Ajo është tundimi i realitetit së Shqiprisë!
Ndjej thellë si një artiste që jam ,ti thurr disa vargje pa pikën e fjalës interes për atë, atë, atë!
Ajo nuk ju tremb kurrë poshtërsive dështake të artit shqipfolës dhe pse rrugtimin e kishte të qartë se si do ishte....
Shqipria ishte qorre kur të kishte ty pranë, jo se ishte, por ashtu donte...
Nuk donte të kishte vesh ky vend, kur ti ulërije në artin e kërcimit tënd unik, kjo po që ishte, është ,fatkeqësi!
Ishte memece Shqipria dhe teper frikacake pranë pranisë tënde, ishte thjesht hironike jo se nuk dinte të fliste...
Tani ti je aty ku doje të ishe, jeto për të sfiduar gjithmonë , memecët, shurdhët, qorrët, kurrë mos harro mesazhe për ti dërguar edhe pse ato tani të gjithë duan të shohin, duan të flasin për ty dhe do të dëshironin për të dëgjuar...
Kështu është!
Tani je aty ku dëshiron ti dhe pse për thërrimet artistike ndjen akoma mëshirë, sepse ajo je ti....
Gjithmonë të kam vlerësuar dhe të vlerësoj se më kanë pëlqyer gjithmonë artistet si ty, me famë të ndërtuar nga djersa, nga vetvetja, nga aftësia, nga këllqet e forta që ke si hekur dhe nga shpirti jot moralist që shkëlqen si diamant ku verbon të gjithë të paaftët që duan ta kapin famën për flokësh dhe të lëpijnë brinjët e suksesit me ashensor. Të mësohen të ngjisin shkallët pa u mbështetur në asnjë vend , por vetëm tek këlkqet! Këllqe këllqe, si di ti vetëm ti deri tani! Po shprehem me sinqeritetin më të madh që egziston, se ma do shpirti! E dua vlerësimin, dua ta dhuroj atë kur meritohet! Nuk di të ngjitet njeri si ty sot , këtu, tani , në këtë mjerim arti Shqipri!
Më ke emocionuar jashtë mase sot me lajmet e bukura që na dërgon!
Ti je kuçedër kërcimi ku kërcen gjithmonë mes flakës, je një trup teknologjik ku përcjell gjithmonë risin, je bish gllabëruese që me brishtësi nuk lejon askënd të jetë para teje, ti je vet frymzimi i fjalës art, KLAUDIA PEPA $

Hugs,
Dr.Riselda Sejdija!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071370601654053
array(1) { ["section"]=> string(100) "riselda-sejdia-perplaset-keq-me-aulona-musten-pas-statusit-per-klaudia-pepen-i-ben-kete-pyetje-31449" }