Rishfaqet pas heqjes së mandatit të deputetit Aqif Rakipi, ja ç’ka bërë sot zyrtari i PDIU

Publikuar tek: politike, më 17:57 24-02-2018 Rishfaqet pas heqjes së mandatit të deputetit Aqif Rakipi, ja ç’ka bërë sot zyrtari i PDIU

Ish-deputeti i PDIU, Aqif Rakipi, të cilit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve Iihoqi mandatin e deputetit nën argumentin e dekriminalizimit, nuk shmanget nga politika.

Për herë të parë publikisht në një aktivitet politik, ai u shfaq sot, në protestën e organizuar nga ana e PDIU dhe shoqatës “Çamëria” përpara ambasadës greke ku kerkohej transparence per marreveshjen qe po firmoset mes Shqiperise dhe Greqise, raporton newsbomb.al.

Aqif Rakipi, i cili vazhdon të ruajë pozitat e forta në radhët e PDIU dhe duke i sjellë një hambar votash nga Elbasani kësaj force politike, duket se ka vendosur të ridalë në skenën politike, pavarësisht se cfarë institucionet vendosën për të.

Në 5 janar 2018, KQZ hoqi mandatin e deputetit Rakipi, por edhe të deputetit të LSI, Rahovica.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010287046432495
array(1) { ["section"]=> string(96) "rishfaqet-pas-heqjes-se-mandatit-te-deputetit-aqif-rakipi-ja-c-ka-bere-sot-zyrtari-i-pdiu-111332" }