Rishfaqet për herë të parë e madhja TINKA KURTI pas vdekjes së djalit (Arsyeja madhore)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:13 03-04-2018 Rishfaqet për herë të parë e madhja TINKA KURTI pas vdekjes së djalit (Arsyeja madhore) Tinka Kurti ne ceremonine e zhvilluar per nder te Francesk Radit

Rishfaqet për herë të parë në publik aktorja e madhe Tinka Kurti pas humbjes së djalit të saj Zef Kurti.

Aktorja e dashur për publikun shqiptar është rishfaqur për një arsye madhore siç ishte përurimi i bustit të kantautorit Françesk Radi.

Këtë mëngjes, miq, të afërm dhe dashamirës të muzikës së tij, u mblodhën sot pranë kodrave të Liqenit Artificial, për të përkujtuar një vjetorin e ndarjes nga jeta të kantautorit të njohur shqiptar, Françesk Radi. Përkujtim i cili u shenjua edhe me vendosjen e një busti të artistit, në vendin që ai deshi aq shumë në këtë qytet, ku me kitarën e pandashme krijoi meloditë e para.

Nuk mund të mungonte në ceremoninë e veçantë bashkëshortja e të ndjerit, spikerja e dashur Tefta Radi.

t2.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041033983230591
array(1) { ["section"]=> string(92) "rishfaqet-per-here-te-pare-e-madhja-tinka-kurti-pas-vdekjes-se-djalit-arsyeja-madhore-115529" }