Rishfaqet Rezart Taçi për një çështje të rëndësishme: Ja si është e vërteta ARMO-s

Publikuar tek: aktualitet, më 00:13 24-01-2018 Rishfaqet Rezart Taçi për një çështje të rëndësishme: Ja si është e vërteta ARMO-s

Debati për çështjen “ARMO” është bërë më i ashpër se zakonisht mbrëmjen e sotme 

Në lidhje me këtë çështje në emisionin “Opinion”, në lidhje telefonike ka folur dhe biznesmeni i njohur, Rezart Taçi.

Taçi është shfaqur për herë të parë pas 2 vitesh që ai është larguar nga Shqipëria.

Për herë të parë Rezart Taçi ka treguar versionin e tij lidhur me privatizimin e ARMO dhe borxhin e kësaj kopmanie karshi shtetit shqiptar.

 “Ajo ishte një ide e imja që lindi pas një pasioni që unë kisha. Unë pata ide dhe pas 11 vite studime dhe investime pa fund, prezantova një plan biznesi në një tender ndërkombëtar. Ideja ime ishte që t'i japinm vlerë Shqipërisë me investime. Sepse unë kam pasur idenë që astet e vendit tim te kenë një rritje të vlerës. Zoti Fevziu unë kam nevojë që ta them të vërtetën time. Një nga aktet e mia të para kur unë ARMO-n ka qenë dhënia e rrogës së 13-të si shpërblim për ata punëtorë”, u shpreh Rezart Taçi. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia jep informacion për protestuesit e Fierit që ia kanë marrë me këmbë drejt Tiranës
Aksident i rëndë në autostradë, përplasen me njëra-tjetrën 4 automjete (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.010183095932007
array(1) { ["section"]=> string(88) "rishfaqet-rezart-taci-per-nje-ceshtje-te-rendesishme-ja-si-eshte-e-verteta-armo-s-107697" }