Risia e YouTube: Tani edhe me kanalet televizive “Live”

Publikuar tek: bota, më 19:30 05-04-2017 Risia e YouTube: Tani edhe me kanalet televizive “Live”

YouTube është një nga opsionet më të mira për të parë video muzikore, humoristike apo dokumentarë, por tashmë, rrjeti social më i madh për video është shndërruar edhe një një platformë televizive.

Megjithëse për momentin është e disponueshme vetëm në 5 shtete amerikane, YouTube TV iu jep mundësinë përdoruesve që përmes një pagese prej 35 dollarë në muaj, të ndjekin live 40 kanale televizive si dhe memorie “cloud” pa limit për të shkakruar çdo gjë që qëdhirojnë.

Kjo ujdi është konsideruar si tepër e mirë krahasuar me disa nga platformat e kanaleve televizive më të mëdha që aktualisht dominojnë tregun amerikan, shkruan newsbomb.al.

YouTubeTV synon ta shtrijë shërbimin në të gjithë Amerikën e më pas në shtete të tjera të botës. Lista e kanaleve amekriane përfshin kanalet si më poshtë:

aeqwrqwerw34t35y.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013206005096436
array(1) { ["section"]=> string(58) "risia-e-youtube-tani-edhe-me-kanalet-televizive-live-74212" }