Risia më e fundit e Facebook, tani jo vetëm “like”, shtohen edhe 5 opsione të tjera

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:35 24-02-2016 Risia më e fundit e Facebook, tani jo vetëm “like”, shtohen edhe 5 opsione të tjera

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Facebook ka miratuar butonat e rinj që do t’u japin mundësinë përdoruesve të rrjetit social të shprehin ndjesitë e tyre për çdo postim që u shfaqet në profil.

Ekspertët e kompanisë kanë deklaruar më parë se butoni “Dislike” (Nuk e pëlqej) nuk do të vendosej dhe atë e kanë zëvendësuar me ikonën e “zemërimit” (Angry). Janë shtuar gjithashtu butonat që shprehin ndjesinë e dashurisë, habisë, trishtimit dhe gëzimit.

Pritet që opsionet e reja, aq shumë të kërkuara nga përdoruesit, të rrisin interaktivitetin në rrjetin më të madh social në botë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020799875259399
array(1) { ["section"]=> string(85) "risia-me-e-fundit-e-facebook-tani-jo-vetem-like-shtohen-edhe-5-opsione-te-tjera-33435" }