Risija më e re: Kompania e famshme nxjerr taksin e parë fluturuese

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:47 12-06-2019 Risija më e re: Kompania e famshme nxjerr taksin e parë fluturuese

Kompania e famshme e transportit ‘UBER’ ka inaguruar taksin e parë fluturues.

Ai në fakt është një helikopter që mban deri në 4 pasagjerë dhe do të përdoret për t’i dërguar njerëzit në destinacionin e tyre në kohë rekord.

Tani trafiku do të shmanget dhe rruga do të jetë e këndshme, pasi ky helikopter ka sendile të rehatshme dhe vend të gjerë për t’u ulur.

Edhe pse fotografitë e para kanë dalë në internet udhëtimi i parë me helikopterin do të behet në vitin 2020 dhe besohet që në atë kohë taksitë do të jenë të pakta në botë.

Shpresojmë që nga fundi i 2050 të ketë ardhur dhe në Shqipëri…

62468635_2167774293334244_8177607423662489600_n.png

62410501_441720913284148_7471475114702274560_n.png

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092430114746094
array(1) { ["section"]=> string(72) "risija-me-e-re-kompania-e-famshme-nxjerr-taksin-e-pare-fluturuese-167963" }