Ristani: Policia, luftë me qytetarët dhe paqe me kriminelët

Publikuar tek: politike, më 13:16 21-02-2015 Ristani: Policia, luftë me qytetarët dhe paqe me kriminelët

Kjo është e kundërta e policisë që duam. Kështu është shprehur Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Arben Ristani në një dalje për mediat, ku ka komentuar rastet e dhunës së policisë ndaj dy qytetarëve në Kavajë dhe Korçë.

Ristani i ka konsideruar këto raste si jo episodike dhe të cilat janë dëshmi e sjelljes së dhunshme të policisë ndaj qytetarëve. Sipas Risatanit, policia është duke bërë luftë me qytetarët dhe paqe me kriminelët.

Ai ka thënë se peshku është qelbur nga koka dhe se nga koka do të fillojë pastrimi i tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088980197906494
array(1) { ["section"]=> string(62) "ristani-policia-lufte-me-qytetaret-dhe-paqe-me-kriminelet-4019" }