Ristani: Referendum? Duhet të marrin pjesë 2 milionë zgjedhës, e pamundur! Lërini maskimet dhe ballot me maska

Publikuar tek: politike, më 14:46 15-01-2016 Ristani: Referendum? Duhet të marrin pjesë 2 milionë zgjedhës, e pamundur! Lërini maskimet dhe ballot me maska

Arben Ristani, deputeti i Partisë Demokratike i ka kthyer përgjigje deputetit të PS-së Pandeli Majko në lidhje me idenë e tyre për referendum. Dhe sipas Ristanin ky është i pamundur.

Ja si e shpjegon Ristani:

“Gjeni një formulë që të mos e kapin sistemin Rama sot, Z.Basha nesër. Ka mekanizma që mos kapet politikisht sistemi.

Nuk shkoni dot në referendum me këtë ligj që është. Referendumi do jo më pak se 1/3. Ne kemi 3.3 milionë zgjedhës. Duhet që të marrin pjesë jo më pak se 2 milionë njerëz, që ju e dini që në zgjedhjet tona marrin 1.5 milionë njerëz. Këto janë maskimet, ballot me maska që doni të bëni akoma’’, tha Ristani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088090896606445
array(1) { ["section"]=> string(112) "ristani-referendum-duhet-te-marrin-pjese-2-milione-zgjedhes-e-pamundur-lerini-maskimet-dhe-ballot-me-maska-30079" }