Ritakohet me prindërit e tij pas 12 vitesh! Sakrifica që bëri djaloshi 22-vjeçar (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 14:00 11-04-2019 Ritakohet me prindërit e tij pas 12 vitesh! Sakrifica që bëri djaloshi 22-vjeçar (VIDEO)

Një djalosh me emrin Jeewan Mahatara nga Nepali u largua nga shtëpia e tij para 12 vitesh në moshën 10 vjeç për t’u edukuar në shkollën e ‘Snowland’ në kryeqytetin e Nepalit, Kathmandu.

 

Sot ai është kthyer në shtëpi pas 12 vitesh në një udhëtim 2 ditor me këmbë për të arritur në një fshat në malin e Himalajave. Djaloshi 22-vjeçar e kishte të vështirë kur u largua nga shtëpia pasi nuk kishte mundësi që të komunikonte me familjen por në kohë shkolla u bë familja e tij.

Ai sakrifikoi 12 vite larg familjes që të merrte një edukim bazë dhe kur u kthye u trondit nga gjendja e fshatit. Edukimin që ai mrri do ta përdorë tani për të ndihmuar zhvillimin e fshatit. I riu nuk do që të largohet më nga familja pasi e ema e tij ishte plakur shumë gjatë kësaj kohe.

Kjo ishte sakrifica e një djaloshi për të shkuar në shkollë...

56739385_323466701691584_2852859853737558016_n.jpg56721624_720164531718977_2713048381806084096_n.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012829065322876
array(1) { ["section"]=> string(92) "ritakohet-me-prinderit-e-tij-pas-12-vitesh-sakrifica-qe-beri-djaloshi-22-vjecar-video-160024" }