Rituali i Fjalëve të Shenjta, Rama citon Hafiz Ali Korçën: Feja myslimane mos kurse të thotë as shpirtin...

Publikuar tek: aktualitet, më 07:54 12-12-2019 Rituali i Fjalëve të Shenjta, Rama citon Hafiz Ali Korçën: Feja myslimane mos kurse të thotë as shpirtin...

Pavarësisht kritikave të shumta në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama vazhdon ta nis mëngjes me Fjalët e Shenjta.

Ai i përzgjedh të besimeve të ndryshme, nga Kurani, Bibla apo Fletorja e Bektashinjëve.

Mirëpo, këtë herë Rama ka postuar thënien e Hafiz Ali Korçës, i cili thotë që feja myslimane të mëson që kur bëhet fjala tek Atdheu nuk duhet të kursesh asgjë.

‘Fjalët e shenjta. Nga Hafiz Ali Korça tek ‘Mirë se ke ardhur’: Feja myslimane mos kurse të thotë as shpirtin, as fëmijë fare gjë në botë. Po ç'kriji të gjitha veç shpëto atdhenë se n'atdhet të dashur mundet t'a mbash fenë', shkruan Rama.

Kujtojmë që ditën e djeshme, në mbrëmjen tradicionale me ambasadorët e huaj në vendin tonë, ai u shpreh se gjithsecili është i lirë të besojë dhe pse jo t’i citojë kudo, për sa kohë ndjehet mirë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024590969085693
array(1) { ["section"]=> string(109) "rituali-i-fjaleve-te-shenjta-rama-citon-hafiz-ali-korcen-feja-myslimane-mos-kurse-te-thote-as-shpirtin-189156" }