'Rituali mund t'i japë fund koronavirusit në botë', prifti indian varroset i gjallë i rrethuar me flakë... (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 22:23 26-05-2020 'Rituali mund t'i japë fund koronavirusit në botë', prifti indian varroset i gjallë i rrethuar me flakë... (VIDEO) Rituali i priftit indian

Një prift në Indi, ka bërë një veprim jo-ortodoks, për të luftuar përhapjen e koronavirusit në botë.

Srinivasa Siddhar nga shteti jugor i Tamil Nadu u varros deri në grykë me baltë dhe rrethoi veten me zjarr, duke pritur për tetë orë, me shpresën se ky ritual do të mund t'i japë fund krizës globale shkaktuar nga covid-19.

prifti.jpg

I gjithë incidenti i ndodhur në tempullin Pratyangra në Thoothukudi, u filmua me kamerë nga banorët e zonës. Video tregon qartë priftin të groposur në baltë deri në grykë, ndërkohë që ka lënë jashtë vetëm kokën.

flake.jpg

Siddhar mund të dëgjohet teksa brohorit dhe thotë lutje të ndryshme.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097980499267578
array(1) { ["section"]=> string(113) "rituali-mund-t-i-jape-fund-koronavirusit-ne-bote-prifti-indian-varroset-i-gjalle-i-rrethuar-me-flake-video-207935" }