Robert Ndrenika gjatë provave finale, mjeshtri ju pret në teatër

Publikuar tek: kulture-art, më 15:46 06-02-2017 Robert Ndrenika gjatë provave finale, mjeshtri ju pret në teatër

Aktori i madh Robert Ndrenika disa ditë më parë kaloi një gjendje gripale dhe për shkak të gjendjes së tij e një aktori tjetër të kastit u shty edhe shfaqja “Mendohu Xhakomino”, që do të vijë për publikun më datë 8 shkurt.

Ja ku e shohim mjeshtrin e madh, pas asaj fotoje të vjetër që bëri bujë në rrjetet sociale, gjatë provave finale për “Mendohu Xhakomino"e shkruar nga Pirandello në 1917 dhe që tashmë vjen si premiere mbas 1 shekulli në skenën e Teatrit Metropol më datë 8 shkurt.

mjeshtri1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02278208732605
array(1) { ["section"]=> string(69) "robert-ndrenika-gjate-provave-finale-mjeshtri-ju-pret-ne-teater-67890" }