“Rock ‘n Roll” mes partizanëve, nisin përgatitjet në Pezë (Foto)

Publikuar tek: politike, më 17:35 13-09-2015 “Rock ‘n Roll” mes partizanëve, nisin përgatitjet në Pezë (Foto)

Peza po bëhet gati të presë qindra vizitorë të çdo moshe, në festën e madhe që do të mbahet më 14 shtator.

Pas ftesës së të rinjve socialistë e cila kishte për dizajn një partizan që “fluturonte si kometë” detaje të reja nga festa janë bërë publike nga kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj.

Parqe lojërash, fusha mini-futbolli, tavolina ku do të shërbehet ushqim e pije si dhe çadra që do të strehojnë të pranishmit janë pjesë e aktivitetit 3 ditor.

11217814_10153634827276926_2261280729561025864_n.jpg

Në dizajn nuk mungojnë as partizantë “pa koka” ku çdokush do të ketë mundësinë të fotografohet si partizan gjithashtu edhe një skenë e madhe ku do të ketë muzikë live. Ndërsa Veliaj bën thirrje në facebook “Merr familjen dhe eja, në lagjen më të re të Tiranës”.

10405641_10153634829881926_4208256635578315351_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098090171813965
array(1) { ["section"]=> string(64) "rock-n-roll-mes-partizaneve-nisin-pergatitjet-ne-peze-foto-20669" }