Rohan kërcënon SHBA: Nëse shkelni marrëveshjen bërthamore do të pendoheni

Publikuar tek: bota, më 16:04 09-04-2018 Rohan kërcënon SHBA: Nëse shkelni marrëveshjen bërthamore do të pendoheni Presidenti iranian, Rohan

Dita Kombëtare e Teknologjisë Bërthamore në Iran u shoqërua nga kërcenimet e Presidentit të Iranit Hasan Rohan ndaj SHBA.

Kreu i shtetit Iranian deklaroi gjatë një konference në Teheran se Shtetet e Bashkuara do të pendohen nëse do të shkelin marrëveshjen për programin bërthamor me vendin e tij dhe se do të reagoi brenda një jave.

Presidenti Iranian bëri me dije se ai vetë nuk do ta shkelte këtë marrëveshje i pari.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011806011199951
array(1) { ["section"]=> string(79) "rohan-kercenon-shba-nese-shkelni-marreveshjen-berthamore-do-te-pendoheni-116262" }