Roja bregdetare italiane shpëton 130 refugjatë

Publikuar tek: bota, më 11:18 16-03-2016 Roja bregdetare italiane shpëton 130 refugjatë

Forcat ushtarake detare italiane në bashkëpunim me rojen bregdetare kanë shpëtuar 130 refugjatë.

Rreth 30 minuta më parë, 130 refugjatët janë pikasur në një gomone në mes të detit, ndërsa janë shpëtuar menjëherë nga autoritetet italiane. Ende nuk bëhet e ditur se në cilën zonë janë gjetur emigrantët dhe prej nga cili vend ishin nisur.

htr66h6h6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.054506063461304
array(1) { ["section"]=> string(52) "roja-bregdetare-italiane-shpeton-130-refugjate-35230" }