Roja bregdetare shpëton një shqiptar dhe një italian, gjendeshin në mes të detit me gomonen mbushur me ujë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:33 04-02-2017 Roja bregdetare shpëton një shqiptar dhe një italian, gjendeshin në mes të detit me gomonen mbushur me ujë

Roja bregdetare shpëton një italian dhe një shqiptar që po lundronin me gomone në veri të ishullit të Sazanit. Shqiptari është identifikuar si Alfred Gjondeda.

Mësohet se roja bregdetare u njoftua nga një telefonatë pasi gomonia po kërkonte ndihmë në psmundësi për t’u rimorkuar për shkak të defekteve.

Gomonia  7 milje larg ishullit të Sazanit ishte mbushur me ujë dhe kishte fikur motorët

Roja dërgoi dy anijet “P-03  dhe Lisus- P- 133 “ që bënë të mundur shpëtimin e dy shtetasve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sot në mëngjes, vjedhje me armë në një karburant në Tiranë
Piloti i drogës Guido Guidi shkon në Itali dhe hap “thesin”: Njoha 2 shqiptarë që donin të bënin para shpejt, ja misioni im në Ishëm »
Article Logic
Execution time: 0.010851860046387
array(1) { ["section"]=> string(111) "roja-bregdetare-shpeton-nje-shqiptar-dhe-nje-italian-gjendeshin-ne-mes-te-detit-me-gomonen-mbushur-me-uje-67706" }