Rojet i zë gjumi, hajdutët bëjnë kërdinë dhe grabisin Exchange-in në Laprakë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:16 23-02-2017 Rojet i zë gjumi, hajdutët bëjnë kërdinë dhe grabisin Exchange-in në Laprakë

Një pikë e këmbimit valutor në rrugën “Lord Bajron” ka rënë pre e grabitjes, ku autorët kanë mundur të marrin një shumë prej 1.200.000 lekë, 3000 dollar amerikan dhe 1000 dollar kanadez.

Por ajo që ka befasuar pronarin e Exchange-it është se alarmi i sistemit të sigurisë kishte rënë tre herë, ndërsa 3 rojet e natës nuk kishin denjuar të merrnin masa.

Për këtë arsye, ka nisur proçedim penal për A. P., 45 vjeç, V. M., 34 vjeç dhe L. P., 32 vjeç, banues në Tiranë, pasi kanë neglizhuar kryerjen e detyrës së tyre, duke mos marrë masat e duhura për vlerësimin e situatës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Ofiçina” i vë prangat trafikantit të drogës në Fier, kush është i dënuari me 7 vite burg
'Masakra e Çoles', pezullohen dy prokurorë, kërkuan anulimin e dënimeve të përjetshme dhe me 35 vite burg për tre autorët »
Article Logic
Execution time: 0.010318040847778
array(1) { ["section"]=> string(81) "rojet-i-ze-gjumi-hajdutet-bejne-kerdine-dhe-grabisin-exchange-in-ne-laprake-69664" }