Roma "shaktërron" Chelsean në shtëpi, Barcelona dhe Juventus dalin "bllof"

Publikuar tek: sport, më 23:00 31-10-2017 Roma

Janë mbyllur ndeshjet e së martës së Champions League ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese.

Më i madhi dhe njëkohësisht befasuesi ishte fitorja e Romës në Londër me Chelsea.

Romanët fituan me një rezultat të thellë 3 me 0 duke shokuar “blutë” e Kontes.

Por nuk kanë qenë më pak surprizë rezultatet e Juventus që barazoi me Sportingun në Portugali, Barcelona që barazoi me Olimpiakos dhe Atletiko Madrid që barazon me Karabak.

Më poshtë rezultatet e plota:

Basel 1 - 2 CSKA Moscow

Manchester United 2 - 0 Benfica

Celtic 1 - 2 Bayern Munich

Paris Saint Germain 5 - 0 Anderlecht

Atletico Madrid 1 - 1 Qarabag FK

Roma 3 - 0 Chelsea

Olympiacos 0 - 0 Barcelona

Sporting CP 1 - 1 Juventus

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016707897186279
array(1) { ["section"]=> string(75) "roma-shakterron-chelsean-ne-shtepi-barcelona-dhe-juventus-dalin-bllof-97904" }